| MădwMaary a întrebat:

Salutari TPU! :*
As avea o intrebare... Am avut o catelusa pe nume Bella. Am primit-o cadou, cam prin septembrie. Era o zi foarte calduroasa. Bella era foarte mica, si nu pentru ca era nou-nascuta, dar pentru ca asa era rasa, dar era si sensibila. Nu am putut refuza cadoul. Nu am tinut-o in casa fiindca am o casa mare laughing si mama nu m-a lasat sa o tin in casa, asa ca am tinut-o la o centrala. Nu era foarte cald, dar putea sa stea acolo, avand in vedere ca afara era cald. Peste 1 luna, cam asa. Am dus-o la un veterinar pentru primul ei vaccin. Am fost la un medic Cutulea, parca thinking pe strada 7 noiembrie. Eu stau in Stefanesti. Deci, am adus-o cu masina. La vaccin a fost foarte cuminte. Apoi a facut deparazitare. Peste cateva zile s-a inbolnavit foarte tare. Nu mai manca nimic, cand manca ceva il vomita peste 2 minute, facea treaba mare extrem de moale, apa. Imi era foarte mila de ea! M-am rugat la Dumnezeu in speranta ca o voi salva. In urma cu 2 zile primisem de la cineva o floare care indeplinea 5 dorinte, cu ocazia Sfantului Dimitrie. Prima dorinta pe care mi-am pus-o a fost sa fie Bella bine. Dar deja era prea tarziu, am fost cu ea la inca un veterinar, sperand ca ii va fi mai bine. Dupa ce am venit de la scoala, intr-o zi, ea disparuse. Nu am mai gasit-o nicaieri. Am plans foarte mult. Si de fiecare data cand ies in curte si stau pe afara imi aduc aminte de ea, in acel moment lacrimile ma cuprind. Nu stiu daca medicul a fost de vina pentru ca i-a dat o cantitate prea mare, sau eu pentru ca nu i-am oferit un adapost corespunzator. Tin sa mentionez ca dupa ce a facut vaccinul a vomitat, dar asta nu este o problema pentru ca am mai avut o catelusa careia i-am facut vaccin, si a vomitat dar nu a patit nimic. As vrea sa ma ajutati. Ce veterinar bun stiti? Daca puteti sa ma ajutati. Dau funda! Multumesc mult! Si imi pare rau daca v-am intristat! sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
0 răspunsuri: