| ILoveMarshmallows123 a întrebat:

Hey! Am un bichon frise mascul de un an si aproape jumatate si nu se simte prea bine. Sa va explic. Eu stau la casa si am o curte mare. In curte am si gradina de aceea imi las cainele acolo cand isi face nevoile. Mai am o catelusa bichon de 5 ani si se inteleg bine de aceea nu ii supraveghez. Nu s-a intamplat ca ei doi sa se certe des dar oricum nu se bateau. Cum in curte am si gradina stiti ca acolo se gasesc si buruieni si scai. Si exact cand m-am dus sa il chem in casa era plin de scai si murdar. Am zis ca il spal maine si tot asa am amanat. Cred ca s-a facut o luna de cand era asa dar el nu avea nici o problema. Era vesel, fugea, latra, se juca. Dar ieri schiopata si se ascundea. Iar azi era mai rau. L-am cautat vreo jumatate de ora ca sa il gasesc. Schiopata in continuare dar era trist. Pentru ca el era murdar, nu m-am mai jucat cu el si l-am neglijat. Acum nu mai stiu ce sa fac. Am cautat un veterinar toata ziua dar nimeni nu lucra sambata si duminica. Am nevoie de ajutor. Stiu ca am fost o stapana rea si l-am neglijat dar... Chiar imi pare rau. Nu mi-as putea imagina viata fara el. Va rog nu vreau sa vad cum scrieti ca nu il merit si ca nu stiu sa am grija de el... Etc. Vreau doar sa stiu de ce se comporta asa si ce sa ii dau pana luni pana gasesc un veterinar. Va rog este urgent

1 răspuns:
| Iulica_Carmen_1970 a răspuns:

Tuns cu foarfecul, baie, verificata lăbuța sa nu aibă ace de scai...și ..multă iubire