| cciufulitha94 a întrebat:

Hey! cine ma ajuta si pe mine? Imi doresc foarte mult sa imi iau un cane corso, dar nu stiu daca poate deveni agresiv cu familia. Imi place foarte mult rasa asta de caini. Am avut ocazia sa ma apropii oarecum de un caine de acesta rasa si am fost foarte incantata cat de destept poafe fi... Stiu ca este o responsabilitate a avea un caine. Dar nu stiu ce sa fac. va rog dati-mi si mie niste sfaturi cei care au sau care au avut un astfel de caine. Este adevarat ca isi ataca stapanul? Femelele sunt mai periculoase ca masculii?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nicio rasa nu devine agresiva decat datorita unei educatii gresite.in general, cainii isi modeleaza comportamentul in functie de caracterul stapanului.

| Avatar001 a răspuns:

Ieti o femelasi daca o vei ingriji si o vei iubi te va iubi si ea pe tinee(verificat).

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Http://www.animale.ro/caini/cane-corso Tot ce e de stiut despre ei.