| ZzZiasmizZz a întrebat:

Hey..deci.Era un cătel in fața blocului si o idioata l-a calcat cu masina pe picioarele din spate. cățelul s-a târât si s-a bagat sub o masina...eu vreau sa il scot de acolo pentru ca imi este foarte mila de el, dar el este foarte fricos.si cand ma bag sa il scot mârâie si vrea sa ma muste.plus ca nu se vede decat daca te apleci.si soferul cand o sa plece cu masina risca sa nu il vada si sa il calce. Aveti sfaturi cum sa il scot cat mai repede?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

I-as pune lacat la vagin cu sigiliu sa nu si-o puna in veci cu vreunu

| ToKen a răspuns:

Astea de mai sus, sau iti iei manusi groase, bagi mana dupa el si-l duci la veterinar.

| Florentina9210 a răspuns:

Vorbeste cu el, arata-i o farfurie cu mancare si sigur o sa vina dupa miros.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Vorbeste cu el.du-i ceva de mancare. daca vede ca ai intentii bune, vine singur la tine.

| ZzZiasmizZz explică:

Apreciez toate raspunsurile.dar am putut sa il scot. cu greu.dar am putut..si acum este la loc sigur.

| wobis a răspuns:

Depinde din ce oras esti. Cauta pe net ce organizatie non-profit din orasul tau se ocupa de ajutarea animalelor fara stapan si incearca sa-i contactezi. Sau roaga un adult sa te ajute.
Nu te lasa batut, cauta o cale sa il ajuti sa ajunga la un veterinar.