| BiBi25 a întrebat:

Hey. O prietena de-a mea are un pisic care are purici. Daca doar il spala scapa de ei?

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna, trebuie sa ii dai pentru deparazitare "PRAZITEL", este tableta si ii dai un sfert din ea o data la 15 zile, gasesti la farmaciile veterinare, pentru igiena externa poti sa cumperi pudra pentru purici si sa le dai pe toate ca sa nu ajunga sa se linga dupa care le pui zgarda anti purici, exista si sampon pentru baie impotriva puricilor dar nu iti recomand pentru ca te nacajesti foarte mult"pisicile nu prea suporta apa" si mare atentie sa nu le intre apa in urechi daca le faci baie.Bafta. "FUNDITA"?

| VladimirPutin a răspuns:

Nu
trebuie să ia o zgardă antipurici

| elenaella a răspuns:

Nu o sa scape trebuie o solutie sau prafuri.