| xtina a întrebat:

Hey... Pisica mea este pufoasa alba si de mica are ochii diferiti(ma refer la culoare) are un ochi verde si unul albastru. Ea este fetita. Ce nume i-as putea da? Eu habar nu am, si mi-ar placea ca numele sa aiba legatura cu ochiihappy

Multumesc!

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ralucaralu a răspuns:

Kitty, bella:)). hmm. poti gasi mai multe idei pe http://www.pufulici.ro/nume-de-pisici/index.php?s=nume&pe=1 sunt de la a la z.succes

nony
| nony a răspuns:

Twicsy (ce) = Cat who sees colors (crazy eyes) big grin

| AndreeA_4571 a răspuns:

Pufisoara...zmotocita...bulgarasha...miaunica...printesica pufoasa...miti...etc...mai am o gramada de idei...love struck

xoxo

by me

| nutzu' a răspuns:

V(verde)A(albastru)D(drept)S(stang)------------vads

| kittykat a răspuns:

Poi acum ai putea sa ii spui,, Pufoasa albastra sau poate Bleuxina adica albastru in numelaughing,,

Si sa stii ca daca ai o pisisca alba cu ochi sau respectiv ochiul albastru, pisica ta este surda la urechea din trepul ochiului albastru... deoarece pisicile albe cu ochii albastri sunt surde...

| Alissa193 a răspuns:

Lilu, Nona!

| BiaBella a răspuns:

Numele perfect cred ca ar fi MIAUNICA eu nu am animale dar imi plac nespus mai ales pisicutele sunt micute si dragalase! daca nu iti place MIA... ce zice de MAIA sau PIRA sau OANDA sau PETUNIA sau PETALA DE ROZA alege care vrei! iubesc animalele!

| Criss1105 a răspuns:

...happy...aaaa...cameleon...ceva de genu...hmmm...white rainbow...asta e... ceva de genuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochioasahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceacara.sau; poncisa. uite; fiica mea spune; ursul cel polar. spune si tu; ceacara cea pufoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rainbow
aristocrata
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un nume potrivit ar fi "pirus" din indoneziana inseamna turcoaz

| vintagegreen a răspuns:

Ginny...