| KinderBeeeib a întrebat:

Acum 10 zile mi-a murit papagalul (agapornis) crying din cauza catelului meu in fine acum mama mi-a propus sa luam un Porcusor de Guineea.Am o cusca care o avusem de la un iepuras mic care il tinusem si e si pentru porcusori in fine.Intrebarile mele :
1.Credeti ca il va lasa in pace catelul meu (bichon) eu cred ca da pentru ca ii e frica de veverite,hamsteri, iepuri etc.
2. Ce feluri de Porcusori de Guineea sunt?
3.Ce ar trebui sa stiu despre ei?

Funda happy!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Au nevoie de îngrijire specială, materiile fecale sunt urât mirositoare, etc.
Mergi pe alt animăluț.
Pa, pa.

| PhoenixShadow a răspuns:

1.Da,il va lasa in pace bichonul pe porcusorul de guineea.
2.3. http://www.animale.ro/rozatoare/porcusorul-de-guineea-i(aici gasesti tot ce ai nevoie)