| RainbowColorsDIY a întrebat:

Am 3 pisoi care au aproape 2 saptamani. As vrea sa stiu ce mancare la pliculete as putea sa le dau cand vor mai creste? Dintre Whiskas,Felix,Dreamies,Sheba,Purina, care o preferati pentru pisoii voi? E mai buna mancarea la pliculete, cutii sau conserve? Vreau pareri sincere si sa stiu daca dezvolta si intareste sistemul imunitar al pisicilor( daca contin vitamine). Multumesc! Dau funda celui care raspunde cel mai detaliat si foarte bine!

Răspuns Câştigător
| bsefan a răspuns:

Nu are importanta din ce recipient le dai, din cate stiu eu plicul/conserva/cutia sunt forme diferite de ambalaj doar. Cat despre vitamine, mai toate contin vitamine. Eu ii dau pisicii mele Purina. Dar ca un sfat general: Daca nu scrie pe ambalaj ca e pentru pisici care nu sunt adulte atunci cauta alt brand care ofera asta sau pur si simplu intreaba un medic veterinar. El poate descrie situatia mai bine ca mine in cateva randuri scrise.