| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Va rog sa imi răspundeți ...in cel mai serios mod posibil!
Deci este legat de pisicuta mea de 2 luni! Nu mai inteleg Whiskas e bun sau nu... eu obisnuiesc sa o hrănesc cu Whiskas Friskies si Felix... Nu imi pot permite sa ii cumpăr numai mancare premium sau superpremium!
De acea apelez la cunostintele voastre!
Din catre stiu mancarea pentru juniori contine anumite proteine care ajuta la dezvoltare micutului.
Ce imi pot eu permite de Sheba sau Groumed Gold... si un saculet la 20 Royal Canin (baby cat )bobite... Nu ..numai conserve nu am atâția bănuți.
Deci întrebarea mea este : Sheba sau Ground Gold are papa pt pisci junioare!? Sau ceva de calitate pentru ea! VA ROG :* sad

Răspuns Câştigător
| Gamerulcristi a răspuns:

Poti sai dai orice mancare cu multe vitamine si proeine e-urile o pot omorâ! Whiscasul este mai bun daca nu vrei sa aiba probleme

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu ii dau motanului parizer de 6 lei de la kaufland (exista si oameni care mananca asa ceva) la un kg si are destula energie si e dezvoltat al naibii de bine. Terminati cu prostiile, sunt pisici de cand lumea si nu s-au dus cand mancau doar paine si resturi. Motanul meu mananca de cand il stiu orice, lapte, carne, boabe, cand era mic manca ardei copti cand nu eram atenta si e fericit, dezvoltat si energic

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt pe lume de 53 de ani facuti la casa, cu tot felul de animale. In ziua de azi a innebunit lumea cu Wiskas si toate rahaturile de chimicale din comert care imbogatesc niste sarlatani. De mii de ani cainele si pisica mananca ce mananca omul la masa de toate zilele. Atentie, nu condimentat sau f putin, de aceea se punea inainte putin condiment in mancare si fiecare isi completa dupa gust, ca sa dai resturile la caine. Se poate face mancare separat pentru animale ieftin, repede, pentru cateva zile tinut la frigider, doar nu-i dati animalului rece. https://www.google.it/? client=firefox-b#q=mancare+de+pisici+facuta+in+casa

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asa ca aruncati inconstienta si comoditatea ca nu e greu de facut un orez cu gaturi / gheare de pui.