| RonaldCasian a întrebat:

Hey tpu.Am achizitionat recent un cutit butterfly (balisong) de antrenament.Promblema mea este ca dupa ce m-am jucat putin cu el unul dintre manere a inceput sa se miste. Am strans surubul cu are este prin manerul de lama dar, dupa catva timp iar a inceput sa se miste.Cum as putea sa fixez surubul astfel incat sa nu se mai desurubeze, dar manerul sa se poate misca la fel de bine?

Răspuns Câştigător
| Marius_Sabadac_1987 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, am desfacut suruburile putin si am pus putin lipici pe filet si dupa aia am strans suruburile cat sa se miste liber si l-am lasat sa se usuce. Nu mai am problema asta de atunci happy

| Fck99 a răspuns (pentru Marius_Sabadac_1987):

Ce fel de lipici ai folosit?

2 răspunsuri:
| AlinEdxy a răspuns:

Am si eu un butterfly si am aceeias problema, l-am strans se desfacea la loc
Nu ai ce sa ii faci decat sa il strangi de cate ori se slabeste