| AnimeFreak a întrebat:

Am primit acum 2 zile un bichon maltez si are cam 5-6 saptamani..deci este foarte mic. Si as dori sa stiu cam pana pe la ce varsta o sa se mai trezeasca noaptea sa planga? Pt ca acum se trezeste de vreo 3-4 ori pe noapte si plange ba ca vrea sa iasa pe hol, ba ca vrea sa se joace...ok nu spun ca ma deranjeaza (prea rau) sau ceva doar ca trezeste toata casa si as vrea sa stiu pana cand mai face asa. Multumes anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Cat e micut pana la cateva luni 3-4, asa face, sa vezi cand o sa il lasi prima data singur in casa tongue, trebuie sa ii acorzi destula atentie ziua ca sa oboseasca si sa doarma bine noaptea. Cheers.

6 răspunsuri:
| AnimeFreak explică (pentru Ycu):

Mda..deci mai am de supravietuit inca 2 luni laughing mersi de raspuns... aaaa si..nu stiu..banuiesc ca nu sti daca pot sa ii dau ceva gen un fel de mancare cu vitamine sau ceva pentru un somn mai linistit, nu? laughing

| Ycu a răspuns (pentru AnimeFreak):

Nu ii da de la varsta asta, lasa-l sa mai creasca si fai vaccinurile, doar oboseste-l ziua si o sa doarma bine noaptea, e ca un copil big grin.

| viotedy a răspuns:

Nu-l mai lasa sa doarma dupa ora 18, joaca-te cu el si apoi o sa doarma.

| AnimeFreak explică:

Ok mersi de raspunsuri happy

| Ea12345 a răspuns:

Joaca-te mult cu el ziua, ca sa se invete cu tine si sa nu mai planga noaptea. Si eu am un hamster( click-> http://www.youtube.com/watch?v=Xiiuu3_YZYo&feature=share ) cu care ma joc mult ziua pentru a fi mai linistit noaptea.

| Alexandra172 a răspuns:

Eu am doi si tot la varsta asta i-am cumparat. Asa faceau si ei dar la 3-4 luni cand le faci un program, chinul se termina. Fa-i vaccinurile, tine-l in casa ( sper ca stii ca nu ai voie sa il scoti deloc afara pana la terminarea vaccinurilor). Acum ai mei au aproape 2 ani, dorm toata noaptea pana la 7 cand cer afara.( acest lucru de la 7 luni, cand au incetat sa mai faca in casa ). Rabdare multa! happy