| anonim_4396 a întrebat:

(scuzati categoria dar n-am stiut la ce categorie sa pun intrebarea si asta e aproape cea mai vizionata)

Deci, in 5/6/2015 cam pe la amiaza am primit un Bichon Maltez de ziua mea.In ziua aceea a fost FOARTE activ si jucaus cu toti cei din familie.Din cate am inteles avea doar o luna si am vazut ca nu e bine sa-l scoti afara...parintii mei cand mi l-au adus, l-au lasat sa se joace putin pe trotuarul de langa casa.Eu am incercat sa-l duc cat mai repede in casa.
In 7/6/2015, adica duminica, 2 zile de cand l-am primit, a inceput sa nu se mai joace si sa nu se mai bucure atat de mult..cred ca a luat o boala, ceva, de atunci de cand l-am primit.Acum doarme mai tot-timpul, cand se trezeste daca are chef se joaca cu noi vreo 2 minute si apoi pune capul jos si parca vrea ceva, dar se culca.
Nu stiu ce sa zic. poate il doare burta sau ceva, ii dau doar pedigree junior si apa de mancare.

Sper sa ma puteti ajuta in legatura cu ce are si daca are ceva grav, sa imi puteti spune cum si ce sa iau ca sa pot rezolva.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De medici veterinari ați auzit? Fuga urgent cu el acolo!
PS: la doar o lună de zile, cățelușii normal încă sunt sugari, trecerea la hrană uscată a fost mult prea bruscă! Dă-i niște griș cu lapte făcut ca pentru bebe (fără zahăr!) - roag-o pe maică-ta să-l prepare! Eventual, puțină supă de pasăre, limpede, cât mai concentrată (fără exces de sare!)

| marius6543 a răspuns (pentru mihai69):

Ok, mersi de raspuns, o sa ma duc cu el si la medic veterinar, daca totusi spune ca n-are nimic o sa-i dau niste gris cu lapte sau supa de pasare.

[EDIT] Am uitat sa mentionez ca atunci cand mi l-a adus tatal meu, cei de la care l-a cumparat i-au dat o punguta deja tot cu pedigree junior si chiar ei i-au zis sa cumpere pedigree junior.

| mihai69 a răspuns (pentru marius6543):

Chiar dacă vi s-a spus că îi puteți da hrană uscată, crede-mă, e cea mai proastă idee, mai ales la vârsta lui! O să vă spună și medicul același lucru, o să vezi.