| DenisaLoves a întrebat:

am un pui de pechinez de vreo 6-7 saptamani, dar sambata cand l-am adus era cuminte dar de ieri a inceput sa planga si asnoapte plangea de la 4 pana la 6.
Cum pot sa-l fac sa nu mai planga stiu ca e micuta dar vrau sa dorm si eu noaptea,
Ps :doarme in baie unde e cald si bine, pentru a nu-si face nevoile in casa numai ca atunci cand se trezeste vrea sa se joace si plange sa-i dau drumu si cand ii dau drumu plange ca vrea sa stau cu el
Ajutor

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. se simte singur si de aceea plange, cainele meu cand era pai tot asa facea, se trezea pe la 4 dimn si plangea, am inceput sa ma joc cu el seara, tarziu, pana pe la 11 chiar, si stiu ca el voia sa doarma, dar nu il lasam, si asa nu se mai trezea dimn ci dormea fiind obosit. Are nevoie de mare atentie, de joaca si orice sa nu se plictiseasca, nu prea ai ce sa ii faci decat sa ii cauti sa te joci cu el, sa il plimbi, orice incat sa nu se plictiseasca. O zi buna

1 răspuns:
| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Huey e micut si are nevoie de atenti la fel facea si catelusul meu ma trezeam de dimineata si incepea sa ma joc cu el pana obosea si adormea si tot asa pana nu mai plangea si dormea dus nu ai ce sa faci poate sa te joci cu el in timpul zilei si pana noaptea o sa adoarma