| DorinDsx a întrebat:

Hey tpu.Am si eu doi perusi si femela a depus cateva oua masculul trebuie pus in alta colivie pentru a nu manca ouala sau trebuie sa il lasam in aceeasi colivie?

Răspuns Câştigător
| MarianM8777 a răspuns:

Sa nu cumva sa ii desparti! pentru ca masculul ii aduce de mancare femelei in timp ce ea cloceste! si cine ti-a zis prostia asta ca mananca ouale?

11 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Masculul nu mananca ouale, deci ii poti lasa impreuna.

| MadalinG99 a răspuns:

Din cate stiu cloceste si masculul

| MadalinG99 a răspuns:

Bafta mare daca iti ies sa imi spui si mie

| xtembix a răspuns:

Ar trebui sa ii lasi in aceeasi colivie.

| MVRIVN a răspuns (pentru xtembix):

Gresit! Masculul trebuie mutat altundeva... Eu asa am facut...

| SunnyDay88 a răspuns (pentru MVRIVN):

Tu fa cum vrei, dar asta nu inseamna ca asa trebuie facut.

| MarianM8777 a răspuns (pentru MVRIVN):

Ai facut o prostie

| xtembix a răspuns (pentru MVRIVN):

Masculul nu mananca oua. Daca tu l-ai mutat asta nu inseamna ca neaparat asa trebuie procedat.

| d3men7zel a răspuns:

Masculul nu mananca oua

| razvilol a răspuns:

Lasal in aceeasi colivie. laughing) si eu vreau sa faca pui papagali mei laughing))

| animallover1 a răspuns:

Eu am perusi si ei au facut oua le trebuie o mica casuta unde femela sa depuna ouale, dar parerea mea este ca trebuie sa il lasi in aceeasi colivie. happy