| Rebeles_Bogdan_1974 a întrebat:

Hey, TPU!
As vrea sa imi iau un caine...ma gandeam la un Golden Retriever sau un Husky. Ce imi recomandati si cam cat de greu e de intretinut fiecare?

5 răspunsuri:
| Andrei7600 a răspuns:

Ar fi mai frumos daca ti-ai lua un labrator, se hraneste la fiecare ore, de exemplu daca se scoala la ora 10:00, ii dai sa manance imediat, la 13:00 ii dai din nou sa manance, la 16:00 din nou, si la ora 20 sau 19 ii dai sa manance inainte sa se culce.

| Oana92 a răspuns (pentru Andrei7600):

Esti nebun? Un caine nu se hraneste de atatea ori. Un labrador are voie sa manance de maxim 2 ori pe zi si doar daca nu are probleme de greutate. Un labrador gras risca sa paralizeze pentru ca face foarte usor displazie de sold. Nu e bebelus, sa ii dai sa manance de cate ori da din coada!

| WaNt3D1856 a răspuns:

Husky-ul este greu de intretinut si este obisnuit cu un mediu rece.
Golden Retriever-ul este o facatura, am unul de 3 ani, l-am dresat, se comporta ok, nu musca DAR in viata lui nu mi-a adus aur (Golden Retriever = Aducator de aur)

| Anonim1289 a răspuns:

Iti recomand un husky, e foarte jucaus, bland si se ataseaza repede de stapan.

| Byanca43M a răspuns:

Salut! Sincer, ti-as recomanda sa iti iei un Golden Retriever. Iti spun asta deoarece Husky-ul e cu mult mai greu de intretinut, mai ales ca nu este in mediul lui si ii va fi greu sa se adapteze. Goldenul poate fi dresat cu foarte mare usurinta, deoarece sunt receptivi, dar fff mare atentie daca il tii in casa...este posibil sa iti faca stricaciuni daca il lasi de capul lui. Daca vei reusi sa ii faci un program care sa va permita sa stati cat mai mult timp impreuna, totul va fi perfect! Sper ca te-am putut ajuta.