| LunguAndreea23 a întrebat:

as vrea sa îmi iau un câine ce rasa sa aleg. Golden retriever sau Husky am experimentat ambele rase si amândouă mi se par ok. Dar voi ce spuneți golden retriever sau husky? De ce sa imi iau golden retriever si de ce sa îmi iau husky?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Goldenul are urechi frumoase pe cand husky au ochii superbi,in fond tu vrei o companie si indiferent de rasa pe care o vei alege,conteaza caracterul cainelui, nu orice caine devine afectuos si ascultator, eu de pilda am o rotweiler care este teribil de independent, parerea mea ca goldenul este mai iubitor, dar tu poti lua ce simti tu ca ti s-ar potrivi

| DELFINI a răspuns:

Amandoua rasele sunt foarte frumoase! Dar chestia naspa la Husky e ca vara ar putea sa moare de cald!sad Cainelui Husky ii trebuie multa miscare deci daca ai un program liber eu zic sa iti iei Husky, iar daca nu esti asa libera mai bine iti iei Retriver. E spre binele cainelui, dar si al tau deoarece nu cred ca vrei un caine trist!

| LarisaAO a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau m-as gandi la husky golden retriever sau ciau ciau. Dar as alege 1-ciau ciau 2-husky 3-golden. Sa stii ca clasamentul asta nu e unul adevarat. Toti din cateii astia sunt egali intre ei. Si eu mi-am intrebat colegii cand mi-am luat telefonul dar tot ce am simtit eu ca trebuie am luat.Asa ca nu o sa tii cont prea mult de parerile noastre. Adevarat ca golden-ul e mai iubitor dar husky-ul e f dragut. Vezi si tu. Husky?