| Lucky8 a întrebat:

Azi vecinul meu a sapat o groapa si a gasit o broasca testoasa. Nu stiu ce rasa e nu siu cum a supravietuit sub pamant atat timp, e destul de mare si as vrea sa aflu ce rasa e Vreun sfat?

4 răspunsuri:
| WhiteTiger15 a răspuns:

Pai descrie testoasa. Daca e mare asta nu inseamna ca te ajuta sa stii ce rasa e.

| Anonima240 a răspuns:

Spune ce culoare are pe carapace si daca bea/ii place apa.In special ar trebui sa o duci la un specialist pentru ca sunt greu de deosebit intre ele.

| Lucky8 explică:

Cred ca am gasit rasa, este o testoasa cu o coada lunga, pete galbene si cu niste linii pe carapace se numeste emys orbicularis. Multumesc pentru raspunsuri!

| AdaRuxAndRA a răspuns:

Pune o poza cu testoasa!