| anonimavorbeste99 a întrebat:

Hey TPU.
Broasca mea testoasa are 6 luni si nu a crescut aproape deloc de cand am cumparat-o ( avea 2 luni).As vrea sa stiu de ce?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu toate broastele cresc la fel. Fiecare se dezvolta in felul ei.
Mancarea sa fie cat mai diversificata si ai sa vezi ca va creste. Nu te astepta sa creasca ca Fat-Frumos, dar ajunge pana la 15-20cm.

Cu timpul va creste mai greu. Ai grija de ea si ofera-i toate conditiile necesare pentru o dezvoltare corecta.

Pa.

6 răspunsuri:
| ImiUrascViata a răspuns:

Deoarece testoasele cresc incet. In primii ani cresc mai mult, iar apoi descreste rata de crestere a sa. O depinde si de alimentatia sa.

| TURCUL0001 a răspuns:

Hrana este foarte importanta

| UnKnoWw a răspuns:

Este normal...ele cresc maxim 10 cm de la nastere la maturitate

| Kotoko a răspuns:

Buna, pai si eu am una de 2 ani si la mine a crescut foarte putin, ele traiesc cam 100 de ani si de asta va creste forte putin.

| Ciniminisscortisoaramilk a răspuns:

Sau poate nu e genul care creste mare...

| anonimavorbeste99 explică (pentru Ciniminisscortisoaramilk):

Nu stiu ce fel de testoasa este...dar seamana cu cele de Floryda doar ca nu are tamplele rosii ci galbene.Am cautat si am citit undeva ca se numeste testoasa cu tample galbene...cred ca este aproape la fel ca cele de Floryda.