| anonim_4396 a întrebat:

cam toti prietenii imi zic ca imi sta urat cu parul mare si imi spun ca arat ca o oaie( sunt cret), numa' ca fetele ( in special cu parul cret) zic ca imi sta bine asa, numai ca nu imi mai place cum se aseaza, e destul de mare (imi las plete)si il am pe frunte, numai ca pe la mijlocul capului sta turtit si ma enerveaza foarte tare. Il pieptan, si dupa 5-6 minute iar sta asa. Parca a mai avut o perioada d'asta cand nu statea bine, dar de ce? si ce sa ii fac?

3 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,

Prietene; inainte a 'ncepe sa te ajut, cel putin incercand precizez ca am avut zeci de tunsori. (serios 32). De la plete, la chiel, la creasta, punk creasta, gen chris pohl, si... muuulte.

So., nu poti face sa nu mai fie asa, ar insemna sa-ti distrugi radacina cat si epiderma -scalpul.

1. Incearca sa folosesti balsam si sampon cmbinat.
2. Inainte de a le aplica stai cu dusul cald spre fierbinte (suportabil) in par, si freaca cu buricurile degetelor; asta va ajuta la o mai buna circulatie, indesire, prevenirea chieliei, asezari mai usoare si revitalizare. Dupa 3 sapt de facut asta vei observa diferenta la degete, simtind noi fire de par aparand.
Dupa. aplica samponul si balsamul si stai 5 minute, clateste bine.
3. Sterge-te cu prosopul incat parul sa fie umed spre ud.
4. Da cu feon-ul, aseaza-l cum doresti tu, cu aer cald.
5. Aplica putin gel pe suprafetele interesate, nu e neaparat sa aplici la radacina pentru a afecta ci doar pe par, afectand doar firul nu si,, esenta".
6. Trebuie sa mearga.

PS. Poti sa te tunzi in parti 1 si sus sa ti-l faci tuns cu foarfeca 3, -4.
Gen Adam Lambert, JB... se poarta.
Ce pot zice... sper ca te-am ajutat, asta in urma nformatilor prezentate de tine.
Success (Y) happy

| anonim_4396 explică (pentru Okkultist):

Multumesc, eu ca sampon am clear pentru par gras, ala e bun?

| Okkultist a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ti-la recomandat dermatologul e ok...
Vezi tu, iti trebuie si putina grasime pe par, pentru a se aseza.
Daca tu il ai moale, mare si,, usor,, mai greu.
Daca asta ti-se potriveste e bine, eu iau pentru par neutru. happy