| MsBlackSwan a întrebat:

Credeti ca varsta unui pisoi de aproximativ o luna este prea mica pentru al desparti de mama? El mananca si mancare solida dar si lapte de la mama. Ce credeti? big grin

Răspuns Câştigător
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Ar mai trebui lasat la mama, cam pana la 8, cel tarziu 10 saptamani, pentru a-si lua strictul necesar din laptele matern si de a se mai dezvolta nitel big grin.
Acum depinde si de proprietarul respectiv proprietarii pisoiului happy. De asemenea, trebuie deparazitat si vaccinat, ca sa nu fie probleme pe viitor big grin. Schemele de vaccinare se discuta cu medicul veterinar in functie de varsta pisicii big grin.

Sper ca te-am ajutat big grin!

2 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Mai lasă-l lângă mama lui o lună.

| LanGooP a răspuns:

Nu cred ca ar trebui. Deoarece puiul inca nu a invatat cum sa vaneze. El trebuie sa stea cu mama lui\ei sa invete multe. Eu cred ca pe la 2-3 luni el ar trebui despartit de mama si sa invete singur. Sper ca te-am ajutat big grin