| LoveForYou000 a întrebat:

Hey TPU!
Ieri mi-am luat o nimfa mascul iar astazi chiar daca probabil nu trebuia happy i-am bagat mana in cusca crezand ca poate va vrea sa stea sau sa se joace..si s-a speriat.
Iar acum cand ma apropi de ea se sperie sad.
I-am luat dela pet shop niste jucarii(oglinda leagan etc,) doar ca nu i le pot baga ca se sperie crying(
Eu luni plec la mare si nu stiu daca sa o duc la un prieten care are si el o nimfa femela sau sa o las aici si sa o chem pe bunica sa ii dea de mancare?

Se poate ca ea sa moare de frica?
Cand voi putea sa ma joc cu ea?
Cand nu va mai fi asa sperioasa?

FUNDAAA!

6 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Incearca sa stai langa el sa ii dai tu de mancare. Asta va ajuta. In primele zile orice animal e sperios.

| Alleeeeeeee a răspuns:

Buna! Si eu am acelasi papagal..Si al meu se speria foarte usor dar cu timpul se va acomoda cu tine si nu ii mai va fi frica de tine..si cred ca jucariile nu te ajuta la nimic. Cel mai bine cumpara-i perechehappy. Sufera de singuratate.Bafta!happy

| LoveForYou000 explică:

A da si prietenul acela mi-e ca o va bate la cap sa se joace cu el iar apoi ea se va speria si cine stie poate se va apropia de el mai mult iar pe mine nu o sa ma mai bage in seama?

| 72874 a răspuns:

Nu se poate ca ea sa moara de frica! Ai putea sa te joci cu ea dupa ce i-ai castigat increderea(ai putea sa o lasi mai mult afara!) si nu se va mai speria! Daca vrei, poti sa ii iei o pereche. SFAT: NU iti aduce papagalul la prietenul tau. S-ar putea ori sa sufere dupa ce a plecat, indragostindu-se de papagalul prietenului tau, ori o sa se sperie si mai tare. Deci, raspunsul meu este sa ii cauti jumatatea! Succes! =)

| LoveForYou000 explică (pentru 72874):

Nu pot sa ii iau o femela deiarece apoi nu vor mai sta asa mult cu mine;(

| Alleeeeeeee a răspuns (pentru LoveForYou000):

Pai si il lasi asa sa sufere ..singur? Se vor juca si cu tine si.vor fii fericiti amandoi..In fine..vezi ce faci Baftaa:*!