| Flory076 a întrebat:

Hey TPU!

Imi puteti recomanda niste carti pentru adolescenti, de preferat SF si aventura, sau cel putin sa fie interesante, nu ma prea fascineaza cartile clasice, si oricum le-am citit pe majoritatea dintre ele, deci, daca imi puteti recomanda cat mai multe carti posibile, ar fi minunat.

Dau funda celui/celei care imi recomanda cele maim multe carti care ma fascineaza! big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand cativa scriitori SF foarte buni, cartile le gasesti pe ro.wikipedia.org, cautand cu numele autorului: Isaac Asimov, Frank Herbert, Orson Scott Card, A.E. Van Vogt, Arthur C. Clarke, etc.
O lista lunga poti gasi si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Scriitori_de_science-fiction

1 răspuns:
| Laro a răspuns:

In afara de autorii SF recomandati de Ioandelasal, gasesti carti de aventura bune scrise de: Karl May, Alexandre Dumas, Paul Feval, Michel Zevaco, Mihail Sadoveanu, Alexandru Mitru, Corneliu Buzinschi etc.