| DenisaLoves a întrebat:

in vara asta imi iau un catel Shih Tzu! Cat ar costa(minim)(maxim)? Vreau sfaturi depre cum sa-l ingrijesc si cat ma cost sa-l intretin intr-o luna? Si la ce varsa il pot adopta? Cum e sa ai un catel de aceata rasa? Catelul sufera daca sta singur cateva ore? Se intelege cu alte animale(perus)? Se poate tunde acasa? Se poate usca cu feonul? Vara le e cald? Ce ii trebuie pentru. incepu:ham(la ce se foloseste)zgarda si lesa,altceva (bol de mancare si apa,culcus, mancare (Royal Cannin junior/adult, samon)?`Cat costa vacinurile si cand trebuie facute? Ce jucarii il pot tine ocupat? Am auzit ca nu are voie sa stea afara pe jos fara sa-si fi facut vaccinurile(cate vaccinuri trebuie sa-i fac inainte de al scoate) Si cam atat si daca mai aveti cv de adaugat(adaugati)! Rog sa raspunda doar cei ce au rasa de caine Shih Tzu! FUNDA!

1 răspuns:
| Madalina_Oana_1973 a răspuns:

Un catel Shih-Tzu costa in jur de 700-800 de lei, Nu sufera daca sta cateva ore singur, numai sa aiba jucarii langa el/ea, cam de la 3luni-4 luni il poti adopta. Catelusul este foarte jucaus si energic. Consulta un medic veterinar si intreaba-l cam cate vaccinuri ii trebuie sa-i faci, si da nu trebuie sa-l scoti afara cat timp trebuie sa-si faca vaccinurile. Poti sa-l tunzi acasa ( sa nu-i tunzi blanita de pe fata, mai ales de la ochi si deasupra lor deoarece li se vor inrosii ochii si vor ramane orbi, mai bine ar fi sa te duci la o cosmetica pentru animale, deoarece acasa daca il vei taia, blana va ramane cute cute (in caz ca nu ai experienta) Sper ca te-am ajutat! happy