| martinadid a întrebat:

Hey TPU.m-am hotarat impreuna cu tata sa-mi iau un caine de ras,dar nu ma pot hotar dintre cele trei rase ( amstaff,pitbull si rottweiler ) va rod dati-mi detalii despre fiecare ras in parte,de exemplu :care este mai usor de dresat, mai docil, diferentele dintre ei
si cat cost un pui din fiecare ras cu pedigree
Dau fund la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| BuffaloSoldier a răspuns:

Pai sa inteleg ca rasele astea iti plac tie cel mai mult..Eu personal as alege dintre Rottweiler si Amstaff. eu am amstaff, nu sunt greu de stapanit. depinde acum, pentru ca se zice ca Amstaff-ul este mai putin incapatanat decat un pitt. eu daca am Amstaff, toti care intra in curte imi cer sa-l bag in tarcul lui sa poata sa aiba curaj sa intre si nici atunci. vecinul meu are un rott, iti pot spune ca e destul de prostanac, ma refer strict la el, nu generalizez. Cu pitbull-ul nu e chiar asa usor, fiind un caine foarte puternic si agresiv. FUNDA? big grin

| martinadid explică (pentru BuffaloSoldier):

Nu stiu dace e asa de greu de tapanit un pitt. vecina mea are un pitt.dar eu inca nu ma pot decide intre rott si amstaff.te rog da-mi mai multe detalii despre amstaff.cam cat ar costa un puiut, de la o canisa?

| BuffaloSoldier a răspuns (pentru martinadid):

Este un caine energic, curajos, loial, atent, galagios, tenace si dominant. Este foarte devotat stapanului si familiei acestuia, este prietenos si bland cu copiii si poate fi un bun membru al familiei. Un pret... intre 600 de lei si 1.000

| martinadid explică (pentru BuffaloSoldier):

Merci

4 răspunsuri:
| BeagleLover a răspuns:

Amstaff, pentru siguranta ta si celor din jurul tau. happy Rott-ul si pittbull-ul sunt prea agresivi.