| xproback12 a întrebat:

as vrea sa imi iau un caine si inca nu ma pot hotara intre amstaff si rottweiler...ma puteti ajuta cu ceva informatii despre aceste doua rase? cum se comporta cu oamenii, cainii, sunt usor de intretinut si dresat etc. Multumesc

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

La amstaff trebuie sa fii experimentat cu cainii agresivi. Rotwiller este mai usor de crescut.

1 răspuns:
| NanotekPink a răspuns:

Amstaff este un caine foarte energic si ti.ar trebuie minim o ora doua sa iesi cu el afara. Este pritenos cu copii si vu persoanele pe care le accepta. Eu zic ca e un caine rezistent si masiv. Ai grija ca poate sa devina agresiv cu cei de acelasi sex sau cu animalutele mici. Deci ar fi recomandat sa il ai doar pe el. Eu ti.ar recomanda un rottweiler. Este un animal minunat de companie daca ii dedici timpul necesar pentru disciplina si antrenament. Cu cat petreci mai mult timp cu el afara cu atat va fi mai sociabil si mai bland. Eu am avut o femela si a fost un caine exemplar. Sunt foarte loiali si docili. Sper ca te.am ajutat si asteptam un update cu ce prieten ti.ai ales