| Astamica123 a întrebat:

Hey TPU..Parintii mei imi vor cumpara un caine, dar nu stiu ce rasa! Eu sunt foarte pretentioasa la rase.Mie imi plac:
•king charles spaniel
•yorkshire terrier
•labrador
•westie
Care rasa credeti ca e cea mai buna pentru apartament?
Fundaa happy

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Noi am mai vorbit. Daca iti permiti un cavalier king e mult mai frumos si mai deosebit. Cam toata ziua vezi pe strada yorkie,dar cand vezi alta rasa e altceva,mai ales ca este o rasa superba si rar intalnita in ro, iar yorkie sunt mult mai pretentiosi ca ei, avand blana mult mai lung, in rest sunt ok, deci...

| Astamica123 explică (pentru RedNose):

Dar cavalier king le cad des parul?
Deoarece mama e alergica la parul de caine straight face

| RedNose a răspuns (pentru Astamica123):

Cavalier-ul naparleste moderat, dar daca e periat zilnic atunci vei scapa de firele moarte.

| Astamica123 explică (pentru RedNose):

Poti sa imi dai cateva informatii, te rog? big grin

| RedNose a răspuns (pentru Astamica123):

Mai mult decat scrie pe net nu pot sa zic fiindca nu am avut noroc sa cunosc un posesor de aceasta rasa si sa stam de vorba, doar am vazut rasa in realitate pe strada.
Aici ai o prezentare pe scurt a rasei http://www.infocaini.ro/......paniel,iar daca stii engleza ceva interesant si aici http://www.youtube.com/watch?v=rd5dR7YR2ig
Multe iti poate spune crescatorul, despre rasa, alimentatie, ingrijire, dresaj etc.

15 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Yorkshire si labradorul
primi sunt mici si agitati iar labradori sunt usoar de dresat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Westie se adapteaza cel mai bine la viata de apartament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon big grin

| BlueViP a răspuns:

Westie sunt foarte dragalasi si micuti, Se potrivesc perfect.

| Cr7adi a răspuns:

Westie,sau pechinez sunt tare draguzzi

| MariaHorran a răspuns:

Bunăă. Eu am Westie in apartament. La bunici am king charles spaniel (se caca peste tot), labrador (latra, se urca peste tot), şi o prietena de.a mea are yorkshire terrier. Eu iti zic că Westie.

Fundăă?

| innamihha a răspuns:

Dupa parerea mea daca stai la bloc yorkshire terrier este foarte bun pentru o casa la bloc pentru ca este micut si nu face foarte multa mizerie dar dupa frumusete labradorul este foarte bun sper ca te am ajutat

| Lucretia_Lukas_1995 a răspuns:

Westie

| TheMonster69 a răspuns:

Pai daca ai Vila ar fi mai bine un Labrador daca ai casa mica un King Charles Spanie dar ai grija sunt foarte pretentiosi big grin

| Astamica123 explică (pentru TheMonster69):

Am apartament cu 4 camere straight face

| xFatacunumeciudat a răspuns:

Salut.Iti spun despre fiecare rasa in parte:King Charles Speniel este un caine cam pretentios dar totusi adorabil, Yorshire Terrier este un caine simpatic care este perfect pentru bloc.Labradorul este un caine prea mare pentru un apartament, iar Westie este un pic cam prea energic.Acestui caine ii place sa fie liber, sa descopere lucrurilor noi si sa alerge.Iti recomand sa alegi intre Yorkshire Terrier sau Westie happy Apropo eu am un Westie si e foarte dragut. Poate ca informatiile le stiai dar sper ca te-am ajutat.