| MădălinaDinu a întrebat:

sper că mă ve-ți ajuta! x.x
Acum câteva minute, câinele meu (are în jur de 10 luni), a lins o broască pe-afară. După câteva secunde a început să facă spume la gură. straight face
Toate astea mi le-a spus mama mea, și când a văzut ce face a venit repede acasă și l-a spălat la bot; dup-aceea i-a dat iaurt, dar a zis ca ar fi fost mai bine dacă îi dădea lapte (nu știu de ce).
Ce s-a întâmplat, e posibil ca acea broască să fi avut râie? Dacă da, dacă cățelul ne linge pe o rană sau din greașeala pe buze e posibil să luam și noi?
Ce credeți?
Eu aș vrea să-l duc la veterinar ca să mă asigur, dar aș vrea să știu și părerea voastră având până când în voi duce.
Vouă vi sa întamplat? Ce-a-ți făcut?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| alexandracc123 a răspuns:

Trebuie sa te duci cu el la veterinar ca sa ii faca vaccin. Oricum, ajungand cainele in casa, s-a atins de diferite obiecte iar in acest fel se transmite si la oameni, doar in cazul in care brosca avea raie iar cainele a luat. Acarienii scabiei ( raiei ) pot sta si 4 zile fara gazda. cel mai bine ar fi sa mergi la veterinar pentru a fi sigura. Funda?