| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

va fi problema daca le-am dat la pestii de acvariu vitamine care nu sunt pentru acvarii pentru pasari caini si pisici? m-i s-a facut o spuma deasupra apei de la vitamine si am pus foarte putin.nu vor murii pestii oare? funda si vot

2 răspunsuri:
| alexandra1993 a răspuns:

Cum sa faci asa ceva? Daca te-a sfatuit cineva, inseamna ca te-a sfatuit prost. Eu am avut acvariu si nu le-am dat niciodata vitamine, i-am hranit cu purici cumparati din magazine de specialitate. Daca vrei sa fie sanatosi atunci schimba-le apa odata la 4-5 zile cu apa care a fost lasata la decantat in prealabil. Acum schimba-le apa cat mai repede, inainte sa ii afecteze in vreun fel "vitaminele" adica chimicalele pe care le-ai introdus in acvariu. Numai bine!

| BRabbit a răspuns:

Ai pus vitamine de oameni, de pasari sau de mamifere?
Oricum s-ar putea sa moara ar trebui sa le schibi apa. Depinde ce pesti ai. Darca ai carasei sunt mai rezistenti dar daca ai neoni, scalari, xifo, gupi sau platy astia mor si fara sa le pui alte vitaminelaughing. chiar daca le schibi apa pot muri de la microbii din ea. Pune cantitatea de apa pe care o ai in acvariu in sticle de plastic CURATE si lasa-le 24 de ore cu vitamine DE PESTI inele. Daca ai noro pestii nu patesc nimicwinking