| Eu93llr a întrebat:

Vreau sa imi iau saptamana asta un yorkshire terrier fetita. Problema mea este ca in anumite zile...cam odata pe luna va trebui sa il las singur in casa, spre exemplu vara asta avem.mai multe nunti, unde desigur nu il putem lua cu noi, tinand cont ca stau doar eu si prietenul meu in apartament nu avem unde sa il lasa sau pe cineva care sa aiba grija dr el, ceea ce inseamna ca va trebui sa stea singur mai multe ore. Imi plac foarte mult cainii, mai am si un pekineez, dar care este la bunicii mei la sat, mi-as dori foarte mult un yorkie, insa ma sperie gandul ca imi complic viata singura, ca nu voi putea pleca in concediu din cauza lui sau chestii de genu. Daca mai e sau a fost cineva in situatia asta ce ma sfatuiti sa fac? happy

3 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Mai exact, cate zile / ore o sa stea singur?
Daca sta cateva ore, nu-i panica man.

Dar daca sta singur cateva zile, trebuie sa vina cineva la el sa ii dea mancare, apa proaspata si sa se joace cu el 5 minute ca sa nu se simta singur.

| Eu93llr explică (pentru WarriorCat):

Nu e vorba de zile, dar poate fi vorba sa stea singur de la 4-5 seara pana dimineata urmatoare

| WarriorCat a răspuns (pentru Eu93llr):

E ok atunci! Daca nu mananca mult, ii lasi un bol mare de mancare.