| andreikapunky a întrebat:

Hey TPU!
Vreau sa imi iau un acvariu de 10L- Hagen Marina [ http://www.onestop.ro/......10-L_0.jpg ]
1. Este de calitate?
2. Cati pesti neon [nr. max. de pesti] incap in acel acvariu de 10L?
3. Ar afecta cu ceva pestii acel pietris colorat?
Multumesc anticipat. Cel mai complex raspuns >= FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| DeidaraXR1 a răspuns:

Pai sa vedem. Eu am avut pesti si mi s-a spus ca la un peste trebuie 1, 5 litri - 2 litrii de apa. Cred ca vre 7-8 pesti ar sta acolo lejeri. Pietrisul nu afecteaza cu nimic. Am avut si eu si nici melcii care mergeau pe ei nu au patit nimic. Oglinda aia (daca vad eu bine daca e oglinda) ar face niste problema. Daca nu este prinsa bine acolo si ar fi in contact cu apa cred ca ar afecta pestii. Oricum mai poti intreba daca mai vrei ceva ^^.

| andreikapunky explică (pentru DeidaraXR1):

Nu e oglinda, doar ca... e foarte lustruit si se reflecta imaginea happy
M-am gandit ca sa pun 5 pesti neon si 2 pestisori sanitari [cory]. Acum nu stiu daca... se potrivesc. Daca se potrivesc, nu o sa mai pun acel pietris, ci nisip deoarece am auzit ca sanitarii isi pot rupe mustatile printre pietre.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru andreikapunky):

Am avut si sanitari si au trait bine... cat au trait laughing