| IDarkFighter a întrebat:

Vreau sa imi iau un niste pesti si intrebarea e:E obligatoriu sa ai plante si pietris in acvariu?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Nu nu este obligatoriu. Este adevarat ca celelalte comentarii spun ca plantele oxigeneaza apa dar pentru a face asta plantele absorb oxigenul cand le este aprins becul acvariului (daca are) sau cand este destula lumina in acvariu, ele oxigenand apa (putin de tot) noaptea(ar trebui sa ai o gramada de plante in acvariu pentru a face o diferenta de oxigen...)

5 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Da, deoarece aceasta va face lora un habitat mai linistit si mai placut, ca sa nu fie stresati, in plus ei pun acolo icrele in siguranta, si aceasta curata apa si influenteaza la componenta chimica a apei

| Staif a răspuns:

Plante da, plante speciale de acvariu, pentru ca oxigeneaza apa si absorb azotul: http://www.zooland.ro/alegerea-plantelor-pentru-acvariu-3804

| Kinda a răspuns:

Pesti trebuie intretinuti, iti trebuie un acvariu si un aparat care sa le ofere oxigen, nu e neaparat sa ai plante si pietris majoritatea sunt doar pentru decor, doar ca o sa ai mult de lucru cu ei, trebuie sa faci curat aproape zilnic, asta depinde si de peste.

| JiminBaby21 a răspuns:

Nu e neaparat de obicei plantele si pietrisul sunt puse doar de decor si o sa cureti acvariul mult mai greu nisipul trebuie schimbat, poate te-am ajutatwinking