| AidaAmaranta a întrebat:

Heyy! are cine caine >Rottweiler?: cum se comparta? e rau? ca vreau si eu sa imi iau dar deja am 2 caini, si nu stiu dc nu ma lasa. tata ma lasa doar mama nustraight face help

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

Si eu imi cumpar rottweiler ni primavara, acum sincer sa-ti zic, cum il cresti asa il ai, daca il investi sa socializeze sa ii lasi si pe altii sa se joace cu el si sa-l inveti cu alti caini o sa fie de nota 10 si daca ai incerca sa-l si dresezi putin ar fi si mai bine, cati ani ai? trebuie sa ai minim 18 ani pentru a detine un astfel de caine, intra in categoria cainilor agresivi si va trebui sa-l inregistrezi la asociatia chinologica si politie, eu am fac 17 ani in primavara il iau de mic si cand am facut 18 l-am si inscris, ma lasa si mama si tata sa imi iauhappy
succes! funda?

2 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Sti ct manaca acel caine, se face mare este criza sa il iei si dupa sa nu poti sa il itreti.
gandeste-te bine est un cine care se face agresiv si asta depinde cum il cresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

caracterul unui pekinez este mai agresiv decit al unui Rottweiler