| Ștefan_Alex_1996_O47a a întrebat:

Deci sunt disperat. Vreau un catel. Dar mama si tata nu ma lasa ca le-a zis lor nu stiu cine sa nu ma lase cu caine bla bla bal

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei ajunge adult, la casa ta, iti vei lua si catel, pana atunci, datoria ta este sa inveti si sa asculti de parinti.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cam slăbuț motivul dar na... Poate nu te considera destul de responsabil. Asa si eu spun ca fac aia si aia si ca mi-e usor sa fac curat dupa el, să-l scot la plimbare etc. Si tu trebuie îți răspunzi tie sincer dacă ai putea sa faci chestiile astea. Pân la urmă stiu ei de ce nu te lasă. Încearcă si vorbeste cu ei poate rezolvi ceva.

| Ara997 a răspuns:

E si o responsabilitate, un animal, nu numai o bucurie. mai strica, mai murdareste. face shusu pe medalionul covorului, miroase de rupe in casa. na, acu mai esti disperat?