| Aleeeeeeee a întrebat:

Ieri am primit o broasca testoasa, si sunt ingrijorata pentru ea, pentru ca nu mananc nimic. Vrea doar sa plece sad. Cred ca este de apa, pentru ca are puncte galbene pe piele. Am cautat pe internet despre alimentatia unei broaste testoase si i-am dat frunze, i-am pus apa, i-am dat si paine si nu mananca nimic straight face. Tot timpul vrea sa fugasad. Ce sa fac? nu vreau sa moara sad

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu o duci tu la un medic veterinar?
Pa, pa.

| XteoX a răspuns:

Buna. cred ca ai o broasca testoasa de florida. Daca e micuta cu dungi galbene pe corp e de florida. Si eu am o broasca de florida. Cel mai bine ar fi sa te duci intr-un pet-shop si sa ii ceri vanzatoarei: Inima de vita liofilizata(e preferata broastelor) si eventual niste picaturi de intarire a carapaciei, si ca sa ii diversifici dieta ai putea sa ii dai si niste pesti albi uscati tot din pet-shop.cel mai bine ar fi sa nu ii dai mancare pe care o mancam si noi sau sa ii dai paine.Bafta cu broasca.

| XteoX a răspuns:

Si in legatura cu fugitul, stai linistita, asa fac toate deoarece ele cred ca pot merge si mai departe si vor sa plece.

| GoDliK3xOriginal a răspuns:

Sal uite am avut testoasa mananca orice fel de carne dar nu pateu sau prelucrata dar tocata si tare bucatele mananca dar ii dai in apa mancarea sa stii ca face mizerie destul de multa asa ca pune-o separata si dai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i drumul, este cel mai bine!

| MyEssence a răspuns:

Si eu am broasca testoasa de 10 ani si o tin in acvariu, iar cand ii curat acvariul o scot putin prin casa...eu ii dau, de cand o am, sa manance inima de vita.incearca si poate mananca si a ta acelasi lucruwinking

| KimmyK a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic. Cred ca inca nu s-a acomodat acolo daca o ai numai de o zi. Mai asteapta putin si daca vezi ca nu mananca nimic cel mai bine ar fi sa mergi la un veterina.hee hee Sper ca te-am ajutat! :* fundita big grin