| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am primit un pui de broasca testoasa cu tample galbene. Dar nu prea inoata, sta doar pe un pietroias. As vrea sa mi spuneti conditiile optime in care trebuie sa o cresc[temperatura apei, hrana, habitatul]. Va multumesc

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Temperatura apei trebuie sa fie de 26 de grade, pentru asta trebuie sa ai termostat, ar fi bine sa ai si o lampa cu ultraviolete( ca sa isi fixeze calciul in carapace), filtru de apa nu e indispensabil dar asta inseamna sa ii schimbi apa zilnic pentru ca altfel miroase urat.Hrana gasesti la petshopuri, eu le dau broastelor mele Gamarus si pestisori proaspeti. Daca crezi ca te mai pot ajuta cu ceva, poti sa imi trimiti mesaj.

| lucu a răspuns:

Pai in primul rand las-o sa se obisnuiasca si dupa aia ai sa vezi ca o sa si inoate in al doilea rand tempereatura apei trebuie sa fie normala nici calda nici rece hrana ar trebuie sa ii dai iarba sau mancare speciala iar habitatul pune-i iarba peste tot in acvariu sau unde o tii tu sau daca vrei poti sa ii pui nisip fara pietre poate doar 2 dar sa fie ceva mai mari noroc cu elehappy

| danbnz a răspuns:

Arunca-l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma pricep la testoase, dar cautand chestii pentru acvariu am gasit site-ul asta: http://www.testoase.com/index.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa o lasi sa se obisnuiasca, ii poti da gammarus, peste uscat sau proaspat si carne de pui, temperatura apei trebuie sa fie de 26 grade, trebuie sa ii cumperi incalzitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa o lasi sa se obisnuiasca,ii poti da gammarus,peste uscat sau proaspat si carne de pui,temperatura apei trebuie sa fie de 26 grade,trebuie sa ii cumperi incalzitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa o lasi sa se obisnuiasca,ii poti da gammarus,peste uscat sau proaspat si carne de pui,temperatura apei trebuie sa fie de 26 grade,trebuie sa ii cumperi incalzitor

| Andreea_8316 a răspuns:

Salut si eu am broscuta cu tample galbene micuta pentru informatii andreea_rus24:* te voi ajuta cu ce pot

| crissmy a răspuns:

S-ar utea sa fie o testoasa de pamant... daca nu inoata ...si despre ea poti citi pe zooland. com

| cypry a răspuns:

Si eu am un pui de broasca testoasa cu tample galbene, si nici a mea nu prea inoata dar cand o scot din acvariu se plimba prin toata casa, eu stiu ca apa ar trebui tinuta intr-o sticla in camera timp de 24 de ore, mananca mere, salata... si mancare speciala de la magazinele de animale si habitatul cat ai putea sai oferi, pietre, flori artificiale sau naturale...