| lia07 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat doua testoase care sunt gemene.Nu stiu ce nume sa le pun!... si... Daca puteti va rog ajutati-ma.

11 răspunsuri:
| lalaballet a răspuns:

Rona, gabi, lina, mina, zora, dona, ara, tara, will, donny, mary, robby

| ℓσяєภยş a răspuns:

Nume pentru o broscuta testoasa.

Amon
Amon este un nume de demon din folclorul tarilor din Europa de Nord.
Amora
Anli
Anyang
"Anyang" provine din limba tribului african Luo şi înseamnă "crocodil".
Apep
În mitologia egipteană Apep a fost considerat simbolul răului având forma unui şarpe sau dragon.
Arti
Aschiuta
Awanata
"Awanata" provine din limba tribului american Miwok şi înseamnă "broască ţestoasă".
Aymar
Bella
Benny
Berry
Betty
Bolt
Cara
Carmen
Cearly
Chubs
Cobra
Nume pentru un sarpe.
Corgo
Demistocle
Fifi
Franklin
Frodo
Fudu
"Fudu" provine din limba tribului african Zulu şi înseamnă "broască ţestoasă".
Gioni
Guster
Harriet
Hector
Heqet
"Heqet" în egipteană înseamnă "broască" şi este numele zeiţei fertilităţii cu cap de broască. Alte variante: Heqat, Hekit, Heket sau Hegit, Heget.
Ighi
Igra
Kimba
Kipling
Klaus
Kobe
"Kobe" provine din limba tribului african Swahili şi înseamnă "broască ţestoasă".
Lara
Laricia
Lazy
Leo
Lizzy
Lola
Many
Mary
Nimrod
Nix
Oaki
Olly
Pakwa
"Pakwa" provine din limba tribului american Hopi şi înseamnă "broască".
Ra
Rafaelo
Ritta
Seth
Skipper
Snark
Speedy
Squirtle
Tartaruga
E in italiana si inseamna testoasa
Thor
Tooantuh
"Tooantuh" provine din limba tribului american Cherokee şi înseamnă "broască de primăvară".
Toto
Turtwick
Wachi
Zapp
Zara
Zipper

| lia07 explică (pentru ℓσяєภยş):

Mersi.o lista pe atat de lunga pe atat de frumoasa

| ℓσяєภยş a răspuns (pentru lia07):

Cu placere.

| Betyskumpik a răspuns:

Molly ( moli) si dinno (dino )

| denysuka16 a răspuns:

Shrek sau fioana big grin

| Droghh a răspuns:

Inventeaza si tu un nume.laughing

| anagrig a răspuns:

Lime si Lemon(merg si la fete si la baieti)

| Powner a răspuns:

Roki, Willy, Ema, Bobo, Max, Mimi, Gonzy,. Twetty sau. FROG happy

| Lightwyrm a răspuns:

La Baiat Roki Si La Fata Fifi Sper sa te ajute si sa ai grija de ele :* big hug

| lia07 explică (pentru Lightwyrm):

Multumesc cred ca voi folosi macar unul din aceste nume frumoase