| beea29 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Perusul meu Cipy pare trist, nu stiu de ce...l-am cumparat ieri, dar eu vreau sa fie fericit! Cum sa fac asta, ca cand il vad, parca mi se rupe inima in doua va rog! Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa se obisnuiasca cu tine, sa te cunoasca si sa se simta ca e in siguranta. Asa eram si eu cand mi-am cumparat o nimfa.Trebuie sa ii dai de mancare si de baut, sa nu te enervezi pe el cand canta, sa fii calm cu el si sa nu il sperii daca vrei sa nu ai probleme cu el.Se va obisnui cam in 2 saptamani.Asa am facut si eu.

5 răspunsuri:
| specialistu4all a răspuns:

Daca e mascul, cumpara o femela iar daca e femela cumpara un mascul

| specialistu4all a răspuns:

Daca e baiat cumpara o femela

| 28roxy a răspuns:

Ii va trebui ceva timp sa se obisnuiasca dar comunica cu el, joacate cu el... love struck Funditaaa?love struck

| VintageSoul a răspuns:

Pai incearca sa te joci cu el! Si eu am avut unul si stiu ca era foarte fericit cand ii cumparam un fel de baton de cereale dulce. Le poti gasi la supermarket! Crede-ma ca nu o sa mai fie tristwinking

| Francescaa a răspuns:

Buna. si eu am o nimfa care la inceput era la fel. era distanta si daca incercai sa te apropii de ea musca. in timp, am reusit sa o induplec.happy
vorbeste cu el (Chiar daca pare absurd) si daca poti, ia-l in mana(daca musca eu l-am luat la inceput cu o manusa) si mangaie-l, dai sa manance din mana ta, vorbeste cu el si tine-l pe umar. daca zboara, nu e problema.il prinzi si faci la fel. arata-i ca esti prieten, nu dusman. probabil asta crede acum, pana la urma esti un strain. happy fii bland cu el si va fi in scurt timp si el! bafta!