| pink13 a întrebat:

Ii pot taia parul crescut in zona ochilor bichonului meu de trei luni? mersi

Răspuns Câştigător
| LolaNebunah a răspuns:

Nu trebuie la 3 luni este prea mic
Cel mai bine. deoarece am si eu bichon este sa il tai pe la 7-8 luni chiar la 9-10 luni. daca il tai orbeste.

3 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Din cate stiu eu poti dar cu mare atentie sa nu il ranesti. Ar fi bine ca o persoana sa-l tina in timp ce altcineva sau tu sai tai parul astfel incat sa nu miste capul pentru ca l-ai putea rani. Ca sa fi sigura poti intreba veterinarul daca ii poate taia parul in acea zona cand te duci sa-l vaccinezi.
PS sa stii ca o data pe an sau cam asa trebuie sa mergi cu el la veterinar sa-l curete in urechi.
Succes!
PSS Ar trebui sa te intresezi cand trebuie curatat in urechi, tot la veterinar.

| simina2000 a răspuns:

Nu pentru ca orbeste mai bine incerci sa ii faci un mot in varful catului e mai bien asa.

| Prӑjituricӑ a răspuns:

Eee. Pai eu la cannish`ul meu. Pe scurtt... mi-a spus veterinarul sa il tai mereu pe cel din ochi. Dar acum nu stiu. Doarr e veterinar. Totusi