| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Imi doresc si eu un catelush pichinez as dori unul chow-chow dar...........insa mama si barbaso nu ma lasasadsadsadcum sai conving?sadsadpana la urma ce rau ar face un catelus de cea mai mica taliesadsadsad

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Probabil considera ca esti prea mica si nu iti poti asuma responsabilitatea unui catel, oricat de mic ar fi el...si mai mult ca sigur nici lor nu le convine sa aiba grija de catel in locul tau...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar face ravagii in locuinta!
Cat este de mic, cu atat mai mare este deranjul. Aduna si muta din loc orice apuca in gura: papuci, sosete, prosop, pantofi, stergar, de ciorapii de dame nemai vorbind!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pichinez...nepichinez, daca mamita si omu' ei incep razboiul, apoi nu-i loc de intors. din proprie experienta spun ca daca aduci "animale" in casa fara aprobarea propritarilor, atunci dai de belea si bietului suflet nici ca-i prieste. mai bine asteapta pana ce te-oi marita/insura... ce-oi fi tu!

| jamesbond a răspuns:

N-ai pisicuta ce-ti mai trebuie catel? Scoate-o pe afara si totul va fi bine

| CenturyChild a răspuns:

Pai exista o varianta. Strange bani si ia-ti un pui mic dar care sa nu fie sugaci de chihuaua. Dar inainte fi sigur/a ca poti avea grija de catel si nu uita pana strangi banii fi super dragut cu parintiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti singura la parinti le spui k ai si tu nevoie sa nu te plictisesti
succes

| cristina_9950 a răspuns:

Daca nu ai vreo sora sau frate le spui ca nu ai cu cine sa te joci. Dar sigur nu vor din cauja ca fac multa mizerie si nazdravanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand chow-chow se face mare cu timpul iar tu ai spus " ca ce rau le-ar putea face un catelus de talie mica" doar pichinezul ramane mic dar celalat nu trebuie sa renunti la unu poate daca iei un pichinez te lasa

| Mikiee a răspuns:

Un chow chow creste destul de mare asa ca daca stai la bloc nu ar fi prea bun.