| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cate ceva despre sportul vostru preferat, indragit? avantaje? dezavantaje? cea mai buna prezentare primeste funda :X restul vot

Răspuns Câştigător
| roxanarooxy a răspuns:

Mie imi place handbalul. avantaje
-e mișto ca se joaca pe echipe;
-ca se paseaza mult;
-ca poți cere fault cand te loveste;
-ca sunt reguli.
dezavantaje:
-ca echipa adversa daca face dubla sau picior nu respecta regulile si pastreaza tot ei mingea;
-ca multi se cearta cand sa ne alegem echipele;
-cand nu se vede bine semicercul;
-cand nu ai un teren adecvat;
-cand incepe toti sa se certe degeaba.
funda?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar nu esti in stare nici macar o tema despre sport sa faci? Nu te intereseaza chiar NIMIC pe lumea asta?

| sisimiki a răspuns:

Imi place dansul(si acesta e un sport)avantaje: te face sa ai un corp mult mai frumos si delicat, te face sa visezi, vei ajunge departe. dezavantaje: e un pic mai greu pana te inveti cu elasticitatea!

| truelover a răspuns:

Sportul meu preferat este parasutismul, pot sa spun ca sunt indragostit innebuneste de ceea ce fac. Parasutismul este un sport extrem care implica riscuri, aceste riscuri sunt minime avand in vedere toate masurile de siguranta care sunt luate pentru a executa saltul in deplina siguranta, de la legislatii pana la echipamentul propriu zis. Accidentele in parasutism sunt cauzate de nerespectarea conditiilor impuse fata de siguranta parasutistului(inaltimea de siguranta pentru deschiderea parasutei, timpii de cadere libera, etc.) Avand in vedere avantajele si dezavantajele, acest sport te invata care iti sunt limitele, te pune intr-o confruntare cu tine insuti, te invata sa sa iubesti zborul si cerul, te invata sa fii liber, te invata sa fii fericit, te invata sa iubesti, te invata sa tinzi mai sus, te invata sa descoperi curajul si sa iti stapanesti temerile, te invata sa zbori. Ce pot sa spun despre "dezavantaje" este ca te face sa fii innebunit de zbor(cadere libera, plutire cu parasuta etc.) si sa fii nemultumit si nelinistit atunci cand nu poti sa o faci, iar cand privesti cerul sa iti doresti mereu sa fii acolo. Nu voi renunta niciodata la parasutism, ma regasesc in ceea ce fac si am o satisfactie interioara de nedescris dupa fiecare salt. Sper ca ti-a placut prezentarea mea, cer senin!

| VallyGL a răspuns:

Lupte libere corp dezvoltat si o tinuta excelenta