| pau2009 a întrebat:

Imi puteti spune de ce se freaca(scarpina) pestii de pietrisul din acvariu? am scalar, gurami, beta, xifo, molly si carasi aurii. Xifo si carasii, se scarpina foarte mult de pietris, de ce oare? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

O fi apa prea calda tongue probabil de asta fac asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape sigur au paraziti. In alta ordine de idei (nu te supara pe mine), dar ai o ciorba incredibila acolo. Vivipari+carasi +scalari? Ma mir ca mai sunt vii.
http://www.aquarium.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php? 15260. 0#post_15278- sau mai cauta si tu pe site. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o boala numita "gris". tine temperatura apei la 30 de grade timp de doua zile si o sa dispara.