| Aniela2777 a întrebat:

Pestii de acvariu, Carasii Aurii, se impaca bine cu pestii de rasa Beta?

Răspuns Câştigător
| VeronicaLL a răspuns:

In principiu, pestii Beta Splendens, supranumiti si pestii luptatori siamezi nu se impaca cu nicio alta specie de pesti. Se vor lupta intre ei (mai ales daca sunt masculi sau sunt specii cu voal ca si ei), se vor lupta pana la moarte. Si daca pui un beta cu mai multe femele (ca un mascul contra unei femele iese iar prapad) trebuie sa accesorizezi acvariul foarte bine (cu plante si locuri in care sa se ascunda femele- casute. sunt diverse obiecte in magazinele de specialitate ). Parerile sunt impartite:" unii spun ca au reusit sa-i tina cu alte specii mai pasnice, altii nu.

| Aniela2777 explică (pentru VeronicaLL):

Eu ii am impreuna cu Sanitari.si nu s`or batut. O sa incerc si cu Carasi sa vad.sau cu alte specii. Daca nu, il pun separat in alt bol pe el.Mersihappy

1 răspuns: