| xVampirJmkx a întrebat:

Imi recomanda si mie cineva o rasa de caine pana in 500/600 lei please sa fie de genul toy *jucarie* si de unde as putea lua?!

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda "toy" am intrebat un dr.veterinar. A spus ca exista doar talie foarte mica de caini, dar toy nu.(dor modificati genetic sa nu mai creasca mai mult decat se promite). Necrescand cat este nevoie, automat nu se dezvolta cum ar trebui, deci nu sunt sanatosi 100% si te poti trezi sa iti moara chiar si la varsta de 1 anisor. Opteaza pentru un bichon, un si-tzu, un yorkshire terrier ca si rase mici. Dar nu te incanta la un pret de 500/600lei,la banii astia nu are pedigree si cel mai probabil cei ce vand puii la preturile astea sunt samsari. Nu-i incuraja. si pe mine m-a invatat cineva cand a fost momentul.

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cinii de rasa mica sunt scumpi, mai bine cauta unul fara stapan care isi doreste uun stapan iubitor si iti va fi pe veci recunoscator.Eu am unul cumparat si unul salvat de a fi aruncat pe strazi si mai mult ma iubeste cel salvat

| xVampirJmkx explică (pentru Felys):

Bun sfat! multumesc

| aXy99 a răspuns (pentru Felys):

La mine in comuna este un husky vagabond. Ar fi frumos sa-l adopte cineva.

| Felys a răspuns (pentru aXy99):

Un husky e un caine mare, dar daca totusi vrei unul de talie mica vezi ca sunt multi pechinezi, aia sunt si dragalasi si mici de tinut in casa.Nu tiu cum e la tine dar in comuna unde stau eu sau facut grupuri de Facebook si acolo pune lumea de toate inclusiv adoptii de catei. Poti incerca sa gasesti catelusul dorit si asa, scriind pe net

| xVampirJmkx explică (pentru Felys):

Multumesc

| xVampirJmkx explică (pentru Felys):

Mulumesc