| Rylkas a întrebat:

In curand o sa-mi iau un husky(am prea mult timp liber,imi trebuia un asemenea caine laughing ).As vrea sa stiu,dresajul unui caine husky este atat de greu pe cat spun toti? Stiti niste pasi de dresare(nu link-uri) la chestiile de baza,gen sezi,la pas etc sau cum sa-l fac sa latre?
Multumesc mult, ofer funda

2 răspunsuri:
| bee142003 a răspuns:

Eu am un husky. Nu e greu sa-l dresezi. Mama a cumparat niste "gustari" pentru caini si cand ziceam "sezi!" il impingeam ca sa ii arat ce trebuie sa faca. Cand asculta comenzile ii dadeam cate o "gustare" de caini.