| AndreeeaaC a întrebat:

In Romania exista caini din rasa maltipoo? De unde as putea cumpara? Care ar fi pretul si... are cineva?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu am auzit ca exista vreo canisa serioasa din Romania care creste aceasta rasa, dar canise gen premium, kris, site-urile acelea de vand animale caini-de-vanzare.ro sau anunturi de pe net sigur au, dar nu prea ai incredere in ei, din ce am inteles baga chestii de genul un pui cu pedigree e 500e, daca vrei asa ti-l dau cu 500e si nu cu 250e(asta inseamna pacaleala pe fata, pedigree-ul trebuie sa ti-l dea daca parintii au si este o canisa care se respecta si nu o fabrica de vandut catei).
Daca iti doresti mult poti sa contactezi aceste "canise", dar sa ai mare grija sa nu dai 250-300e pe pui si sa nu fie 100% pur...ii pui sa-ti arate ped-ul parintilor daca puii nu au, te uiti bine sa aiba caracteristicile rasei...
Pretul sigur e de la 250-300e in sus, fiindca e o rasa rara in Romania.