| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de incarcatoarele airsoft (pe green gas) si suna cam asa:
Cum trebuiesc pastrate incarcatoarele pe green gas? Trebuie bagat gaz in ele cand nu sunt folosite? Dar bile? Cate?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata nu se baga gaz in ele cand se golesc, se schimba complet, ele vin sub presiune dupa ce e bagat in pistol acolo ramane, daca e scos poate sa piarda gaz / cica se recomanda sa fie scos daca nu e folosit mult timp pentru evitarea blocajului. Ideal e pe arc nu ai stres cu gazu nici pastele cailor, sau daca ar face unu pe curent nu tazer, ceva mai performant dar o sa iasa candva totul e in progres etc

| Davidovski a răspuns (pentru mgtow):

Eu vorbeam de GREEN GAS nu de tuburi de CO2.

| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=C64a7JQrObo poate ai cunostinte de engleza romanii nu cunosc asa ceva

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se face o confuzie. Incarcatoarele de Green Gas sunt niste spray-uri (buetlii) care dupa ce s-au golit le arunci. Gazul este sub presiune - nu se expune la caldura sau soare direct! Se utilizeaza numai in afara sau in zone bine ventilate. Nu inhala gaz!
Incarcatorul pentru pistol il poti incarca pentru ca nu mai are aceeasi presiune ca butelia. Si se reincarca pentru ca de aia sunt prevazute cu supapa de reincarcare. Altfel le faceau din plastic si le aruncai (de unica folosinta). Nu stiu ce ai vrut sa spui cu bilele!