| xXAnGeLXx a întrebat:

Kum deosebesc masculul de femela la papagali thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles de la un vecin care are niste papagali tare frumosi, genul (M ori F) se distinge prin existenta/inexistenta unui mic semn de culoare inchisa plasat in apropierea ochiului stang;

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Trebuie sa specifici ce fel de papagali, ca sa-ti pot da informatii.

| shadovv a răspuns:

D ale drumu din cusca! Ala care se duce la lada de bere e mascul iar ala care se duce la telefon e femela.

| ihaterain a răspuns:

Masculul are deasupra ciocului albastru si fetita roz sau ceva gen bej cam asa... big grin

| cristianahsm a răspuns:

Masculul are nasul albastru-mos, iar femela mai maroniu.