| Mayumi a întrebat:

Ma puteti ajuta? Am doi papagali nimfa si sunt foarte draguti dar nu stiu daca sunt femela si mascul.Deci va rog niste raspunsuri.Cum deosebesc femela de mascul?

Răspuns Câştigător
| Vasya a răspuns:

Nu stiu sigur, dar am impresia ca daca le tragi de aripa putin si usor sa nu ii doara sa vezi daca penele sunt l acelasi nivel e femela, daca sunt denivelate, e mascul, nu stiu sigur, incearca!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii cauti sub "coada" rolling on the floor)

| Sehmet a răspuns:

Masculii au acele cerculete in obraji foarte evidentiate si mari iar la femele acele cerculete sunt mai putin evidentiate si imi cenusii.