| anonim_4396 a întrebat:

La cat timp dupa nasterea catelei pot sa ating puii?

4 răspunsuri:
| Ianaaable a răspuns:

Chiar din prima zihappy Eu asa fac tot timpul pentru ca-s foarte curioasa de sexul cateilor si mi-s extrem de dragi:X
Dar trebuie sa ai grija pentru ca si cele mai pasnice si jucause 'mamici' pot deveni agresive in acea perioada din cauza ca au instinctul de a-si apara puiihappy succes!

| Slowmotioon a răspuns:

Pai poti, cam dupa vreo 2 saptamini, asa o data c au deschis ochiii, si pot umbla! dar atentiee, unele catele s-ar putea sa musteee, iti recomand pina nu umbla ei asa sa se distamteze de catea sa nu puii mina, km periculos! dar o data c sunt mai mariii, te poti jka k ei cate vreii! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut o catelusa si a facut puisori de 2 ori.Eu i-am atins puisorii in ziua in care i-a fatat, am asteptat doar sa ii curete, sa se usuce, le-a dat prima papica si apoi i-am luat in brate si i-am pupacit pe fiecare in parte si nu s-a intamplat nimic, au crescut mari si sanatosi.De mentionat ca era catelusa mea, nu era agresiva, nu recomand sa te apropii de puii unei cateluse care nu te cunoaste...

| goodboy_8604 a răspuns:

Daca catelusa este a ta si este obisnuita cu misroul tau atunci poti sa atungi catelusii ca nu va simti diferenta de miros... daca nu este a ta ar fi de preferat sa mai astepti o perioada pentru ca daca simte alt miros e posibil sa respinga catelusul si sa nu il mai alapteze. Mult succes si sa-ti traiasca.