| Dontknowher a întrebat:

La cate saptamani de la nasterea un catel(BICHON MALTEZ), se poate vaccina dar deparazitarea?

Răspuns Câştigător
| Andruskaaa a răspuns:

Trebuie sa incepi cu deparazitarea interna si cea externa si cele vaccinuri care ar trebui sa dureze pana la 3-4 luni. Ai grija, sa nu il scoti afara pana nu termina vaccinurile, se poate imbolnavi si, sa nu il lasi sa ia contactul cu alti caini pentru ca ei sunt purtatori de boli si daca catelul tau nu a terminat cele 3 vaccinuri... Se poate imbolnavi si poate ajunge chiar la moarte asa ca, ai grija sa nu il lasi sa ia contactul cu alti catei si ai foarte mare grija sa nu il lasi sa roada incaltamintea cu care tu si familia ta iesiti afara ca poate lua microbi si se poate imbolnavi la fel de binewinking.
Sper ca ti-am fost de ajutor :*!

1 răspuns:
| Ramo137 a răspuns:

Pai. de la 2 luni poti incepe sa ii faci deparazitarea interna si externa apoi cele 3 vaccinuri, succes